Zespół Szkół Weterynaryjnych
i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży

Weta w "Pytaniu na śniadanie" w TVP2

ZESPÓŁ SZKÓŁ WETERYNARYJNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 7 W ŁOMŻY reprezentowany przez Dyrektor Szkoły Panią Bogumiłę Olbryś oraz dwoje uczniów - Natalię Farfułowską i Maciej Szlejtera jako jedyna szkoła w Polsce już 26 listopada 2019 r. wystąpi w „Pytaniu na śniadanie” w TVP 2. Startujemy już o 7.15!

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Łomży i okolic do obejrzenia kolejnych odcinków kącika kulinarnego. Odcinek będzie poświęcony temu, co bliskie Ziemi Łomżyńskiej - mleku i jego przetworom.

Temat kącika kulinarnego w ramach programu Pytanie na Śniadanie w TVP 2 to: desery nabiałowe. Są to 3 wejścia na żywo w studio TVP, podczas których będziemy razem z mistrzami kuchni gotować potrawy i mówić o właściwościach mleka oraz jego przetworów.

Należy dodać, że kampania została sfinansowana z Funduszu Promocji Mleka, a nad jej organizacją czuwał będzie KZSM Zw. Rew. Kontynuacją powyższych działań będzie także udział przedstawicieli naszej szkoły na targach mleczarskich MLEKO-EXPO w dniu 27 listopada br. organizowanych przez KZSM Zw.Rew. pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

XXVIII edycja targów odbędzie się pod hasłem "Mleczne Dary Natury", w czasie jej trwania uczniowie zaprezentują pokaz dekorowania potraw z mleka i jego przetworów oraz pokaz musztry kelnerskiej.

A oto relacja w postaci filmów z tego wydadarzenia (kliknij w link):

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/45513442/zdrowe-mleczne-przysmaki-od-celiny-statkiewicz-cz1

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/45513445/zdrowe-mleczne-przysmaki-od-celiny-statkiewicz-cz2

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/45513450/zdrowe-mleczne-przysmaki-od-celiny-statkiewicz-cz3

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/45513473/zdrowe-mleczne-przysmaki-od-celiny-statkiewicz-cz4