Zespół Szkół Weterynaryjnych
i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży

Przedwakacyjna akcja szkolnego koła PCK

7 litrów i 650 ml to wynik akcji oddawania krwi w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży, która odbyła się 9 czerwca 2017 r.

Ostateczny wynik akcji w „Wecie” może nie jest zbyt duży. Ubyło wielu dawców krwi, którzy w tym roku ukończyli szkołę. Jest wielu chętnych, którzy nie są jeszcze pełnoletni. Muszą więc poczekać. - komentuje opiekunka szkolnego koła PCK - pani Aleksandra Dzbeńska. W naszej akcji uczestniczyło 17 osób, w tym absolwentka i nauczycielka, które zdecydowało się podzielić życiodajnym płynem z potrzebującymi. Zbliżają się wakacje, a wtedy krwi potrzeba więcej.

W ZSW i O Nr 7 to już kolejna akcja, w której po raz piąty brała udział Kinga Rybicka z klasy III f. Uczennica zaznacza, że obok strachu czuje euforię, bo lubi pomagać. Także jej koledzy z innych klas ochoczo stanęli w kolejce najpierw do badania, potem do oddania co najmniej 0,5 litra krwi.

Nie trzeba wiele, by wziąć udział w takiej akcji – dowód osobisty i ukończone 18 lat, dobry wynik badania krwi, a przede wszystkim chęć pomocy drugiemu człowiekowi.