Zespół Szkół Weterynaryjnych
i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży

XVIII Konkurs im. Jana Stypuły rozstrzygnięty

6. lipca 2021r. w naszej szkole odbył się XVIII Konkurs im. Jana Stypuły senatora ziemi łomżyńskiej na najlepszą pracę konkursową dla uczniów klas weterynaryjnych w ZSWiO Nr 7 w Łomży.

Laureatką została Joanna Darmetko, która napisała pracę konkursową pod kierunkiem mgr. inż. Marcina Sielawy, na temat „Inseminacja klaczy”. Nagrodą dla autorki pracy i prezentacji jest indeks na I rok Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie.

W finale konkursu udział wzięła także Sandra Golińska, prezentując pracę konkursową na temat „Rola technika weterynarii jako asystenta w zabiegu osteosyntezy kości długich u psa”. Sandra napisała pracę w oparciu o doświadczenia z wolontariatu w lecznicy „Oaza” w Łomży, pod kierunkiem lek. wet. Adama Ołdziejewskiego.

Prace tegorocznych absolwentek „WETY” oceniali naukowcy z SGGW jako przewodniczący dr hab. Michał Skibniewski, członkowie dr Karolina Barszcz, dyrektor szkoły Bogumiła Olbryś, mgr inż. Elżbieta Bałazy.

Finalistkom konkursu życzymy dalszych sukcesów, a uczniów klas czwartych zapraszamy do realizacji prac na kolejną edycję konkursu.