Zespół Szkół Weterynaryjnych
i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży

Młodzi architekci krajobrazu robią kwietnik pod pomnikiem Jakuba Wagi

Pracownicy Zakładu Dróg i Zieleni Miejskiej MPGKiM intensywnie pracują nad ukwieceniem całej Łomży z okazji zbliżającego się jubileuszu 600 – lecia nadania praw miejskich. Nasadzenia trwają właśnie w całym mieście. Ale to efekt finalny, który zauważyć mogą mieszkańcy miasta. „Tak naprawdę prace przygotowawcze rozpoczęły się już dużo wcześniej”- tłumaczy pani Joanna Żołna- Ziemba – zastępca kierownika ZDiZM. Przebieg prac wspomagają również nauczycielki przedmiotów zawodowych, kształcące na kierunku technik architektury krajobrazu, pani Ewa Czerska i pani Dorota Karczewska.

Uczniowie Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży wytrwale i z pełnym zaangażowaniem pracowali razem z pracownikami MPGKiM w trakcie praktyk zawodowych. Prace nad kwietnikiem wyglądały następująco:

Przekopanie i oczyszczenie gleby.

Nawożenie.

Wymieszanie nawozów.

Wyrównanie powierzchni.

Przeniesienie projektu kwietnika na teren.

Wyznaczenie miejsc sadzenia.

Sadzenie.

Jak podaje portal mylomza.pl w Łomży z okazji 600 – lecia zasadzono na Placu Niepodległości ponad 30 tysięcy aksamitek, begonii, mrozów i szałwii, które utworzyły napis „600-lecie Łomża” oraz herb miasta. Dokonanych zostało także 11 tysięcy nasadzeń stałych róż, m. in. przy witaczach na drogach wylotowych z miasta. Wysadzono także 124 drzewa, 1800 sztuk krzewów oraz 3500 sztuk bylin i traw.