Zespół Szkół Weterynaryjnych
i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży

A nadzieja znów wstąpi w nas...

Pomódlmy się w Noc Betlejemską,
w Noc Szczęśliwego Rozwiązania,
by wszystko się nam rozplątało,
węzły, konflikty, powikłania.
Oby się wszystkie trudne sprawy
porozkręcały jak supełki,
własne ambicje i urazy
zaczęły śmieszyć jak kukiełki.

Boże Narodzenie to święta wyjątkowe i ważne w polskiej tradycji. Wigilijna noc – noc, w której Bóg stał się człowiekiem, jest nam wszystkim dobrze znana, gdyż ten czas wyzwala radość i dobroć w sercu każdego człowieka.
Dzielenie się opłatkiem, roziskrzona choinka, ciche melodie kolęd przenoszą dorosłych w świat dzieciństwa, a dzieci wzbogacają w przeżycia, do których zawsze będą chętnie wracać we wspomnieniach. Bo chyba nigdzie na świecie kolęda, nie jest tak rozpowszechniona w całym społeczeństwie, jak w Polsce. Śpiewamy i przeżywamy kolędy wszyscy. Jest w nich dostojność, skupienie, zaduma i tęsknota za czymś nieokreślonym. Wszystko to było udziałem "wetowskiej" społeczności, która, za sprawą montażu słowno – muzycznego o tematyce bożonarodzeniowej w wykonaniu klasy III c, miała okazję poczuć w swoich sercach spokój, radość i nadzieję na lepszą przyszłość. Nad oprawą artystyczną występu czuwali nauczyciele: pani Katarzyna Chojnowska - wychowawczyni klasy III c oraz pan Zbigniew Borkowski i pan Jan Jarota. Gościnnie wystąpiła uczennica klasy II b - Natalia Boguska.

W czasie uroczystości wręczono także nagrody w IV EDYCJI KONKURSU NA OZDOBY CHOINKOWE „ Idą… , idą Święta - Bożego Narodzenia 2018 roku i stroi się choinka”, odbywającego się w tym roku pod hasłem : „ BIAŁO- CZERWONE OZDOBY NA 100- LECIE NIEPODLEGŁEJ POLSKI”. Pomysłodawczynią przedsięwzięcia jest pani mgr inż. Jolanta Bożena Przybyłowska, zaś, dzięki współpracy z Nadleśnictwem Łomża, które reprezentowała pani Katarzyna Sobocińska, ozdoby mogły zawisnąć na pięknych drzewkach.

Świąteczny apel zakończyły życzenia pani dyrektor Bogumiły Olbryś: "W tak niezwykłej i uroczystej chwili chcę złożyć ciepłe i serdeczne życzenia - by domy Wasze dekorowały: miłość, życzliwość i nadzieja. Niech wzięty do ręki Opłatek – pozwoli Wam dostrzec w drugim człowieku samego Jezusa Chrystusa, a opłatkowa biel – przysłoni wszystkie troski i kłopoty." WESOŁYCH ŚWIĄT!