Zespół Szkół Weterynaryjnych
i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży

Sympozjum naukowe dla uczniów TTŻiUG

Nic nie jest tak ważne jak pasja. Bez względu na to, co chcesz zrobić ze swoim życiem. Miej pasję! Taka jest główna myśl, która towarzyszy naszej młodzieży podczas zajęć realizowanych w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży w ramach Projektu „ Rynek pracy otwarty na młodych techników”.

Podstawą kształcenia jest zdobywanie wiedzy i umiejętności zawodowych poprzez udział w obowiązkowych zajęciach przedmiotowych, zgodnie z wybranym kierunkiem. Wszelkie dodatkowe propozycje, wychodzące naprzeciw zainteresowaniom i hobby uczniów, spotykają się również z szerokim odzewem wśród młodzieży , a przyczyną tego jest pasja.

Dotychczas w ramach zajęć zawodowych nadobowiązkowych prowadzonych wśród uczniów kształcących się na kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych realizowano następujące zajęcia:

- zajęcia z carvingu,

- kuchnia dietetyczna,

- nowoczesne technologie kulinarne,

- produkcja potraw i zdrowej żywności oraz ocena sensoryczna,

- równe szanse zawodowe w nabywaniu kwalifikacji zawodowych TŻiUG,

- obsługa gości podczas bankietów i cateringu,

- kursy zawodowe,

- doradztwo zawodowe,

- zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z przedmiotów ogólnokształcących.

Zajęcia z Carvingu prowadzone pod kierunkiem mgr inż. Mieczysława Mroczkowskiego - to nauka sztuki rzeźbienia owoców i warzyw, połączona z kształtowaniem umiejętności manualnych, wyobraźni, estetyki i poczucia piękna.

Zdobywanie wysokich umiejętności z zakresu zdrowego odżywiania, zastosowania diet w profilaktyce chorób cywilizacyjnych - dokonuje się w kuchni dietetycznej prowadzonej przez mgr inż. Ewelinę Karpińską Siwek.

Doskonalenie umiejętności kulinarnych z zakresu produkcji zdrowych potraw i żywności oraz poznawanie metod oceny sensorycznej produktów – to zadania realizowane podczas zajęć pod kierunkiem mgr inż. Elżbiety Jaroty oraz mgr inż. Anny Gołębiewskiej.

Ostatecznie celem wymienionych wyżej szkoleń uczniów jest ich przygotowanie do profesjonalnego wykonywania przyszłej pracy zawodowej oraz aktywnego funkcjonowania na wciąż zmieniającym się rynku pracy , a także realizowania pasji życiowej poprzez studia na wyższych uczelniach.

Swoje umiejętności zawodowe w ramach szkoleń projektowych rozwija również kadra nauczycielska szkoły. Zgłębianie nowych trendów kulinarnych, tajników sztuki barmańskiej i kelnerskiej stanowi poszerzenie ich warsztatu naukowego oraz inspirację do podnoszenia poziomu pracy dydaktycznej z młodzieżą.