Zespół Szkół Weterynaryjnych
i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży

W łomżyńskiej WECIE „ Bycie FIT jest GIT”

W dniu 10.10.2018r. uczniowie kl. III c i III d ZSWiO Nr 7 w Łomży uczestniczyli w zajęciach w ramach projektu „Bycie FIT jest GIT”.

Projekt ten jest współfinansowany przez Fundusz Promocji Mięsa Wieprzowego, Fundusz Promocji Mięsa Wołowego, Fundusz Promocji Ryb, Fundusz Promocji Owoców i Warzyw oraz STOWARZYSZENIE POLSKA EKOLOGIA.

Ideą projektu jest edukacja młodzieży na temat, jak prosto można zadbać o swoje zdrowie i świadomie wybierać regionalne produkty.

Pomysłodawcy projektu – studenci warszawskich uczelni, opowiedzieli w bardzo ciekawy sposób o walorach odżywczych mięsa, ryb, owoców i warzyw. Prowadzący zwrócili również uwagę na kształtowanie patriotyzmu konsumenckiego.

Uczestnicy warsztatów, słuchając prelegentów, mieli jednocześnie okazję spróbować ekologicznych wołowo-wieprzowych kabanosów, krakersów z humusem, liofilizowanych malin oraz wypić sok z aronii, czarnej porzeczki i jabłek. Odkrywaniu nowych smaków nie było końca. Polska żywność ekologiczna zachwyciła walorami smakowymi uczestników warsztatów.

Na zakończenie odbył się quiz „Jak być fit”, a najlepszym wręczono nagrody.

Dziękujemy pomysłodawcom za ciekawe warsztaty i zapraszamy do „Wety” z kolejnymi projektami edukacyjnymi.

Inicjatorem spotkania o zdrowym odżywianiu z polską żywnością ekologiczną była pani Katarzyna Chojnowska- nauczyciel ZSWiO Nr 7 w Łomży.