Zespół Szkół Weterynaryjnych
i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży

Spotkania z czekoladą w łomżyńskiej "Wecie"

„ Miłość to wszystko, czego potrzebujesz,

ale trochę czekolady od czasu do czasu

nie zaszkodzi.”

Charles M. Schulz

Spotkania z czekoladą w łomżyńskiej "Wecie"

Kiedy słyszymy słowo „czekolada” uświadamiamy sobie, że kryje się za nim nie tylko klasyczna tabliczka , ale znacznie więcej- latem przyjemność z orzeźwiających lodów straciatella, zimą radość z filiżanki gorącej czekolady.Wracają do nas wspomnienia rozpływających się w ustach pralinek, ciast, musów. Czekolada w wielu postaciach towarzyszy nam od zawsze przy różnych okazjach. Niekiedy daje pocieszenie w chwilach smutku, innym razem podkreśla wyjątkowość chwil szczęścia.

Święto Czekolady w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr7 w Łomży ma swoją tradycję. W miesiącu kwietniu każdego roku, uczniowie kierunku: technik żywienia i usług gastronomicznych pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych: mgr inż. Eweliny Karpińskiej-Siwek i mgr inż. Elżbiety Jaroty, organizują okolicznościowe spotkania pod hasłem „ Czekolada- jej walory smakowe i odżywcze”. Do stałych punktów programu obchodów należą:

- prelekcje – „ Rys historyczny”, „Wartość odżywcza czekolady”

- filmy- „ Jak powstaje czekolada?”, „ Ciekawostki o czekoladzie”

- quizy i konkursy

- sporządzanie i degustacja wyrobów czekoladowych min. gorącej czekolady oraz smakowitych ciast.

Niestety , w tym roku szkolnym obyczaj świętowania z konieczności przeniósł się do naszych domów i rodzin ,ale nie został zapomniany. Pozostawanie w domu to dobry czas do przemyśleń i refleksji ,również na temat czekolady.

Za co kochamy czekoladę i co sprawia , że organizm nasz reaguje na nią silnym pożądaniem, tak, że wszelki opór staje się daremny?

Przede wszystkim dodaje nam energii,zmniejsza uczucie zmęczenia, poprawia koncentrację, pracę serca, wpływa pozytywnie na pamięć, zapobiega wielu groźnym chorobom , odmładza. Niech Święto Czekolady stanowi zachętę do dalszego zgłębiania jej sekretów oraz odkrywania walorów smakowych we wszelkich okolicznościach życiowych.

„ Z tabliczką czekolady nigdy nie jesteś samotny”. Życzymy wszystkim słodkich chwil w dobrym towarzystwie.