Zespół Szkół Weterynaryjnych
i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży

WIOSENNE ANIMACJE W WYKONANIU MŁODZIEŻY „WETY”

„ Gdzie kwitnie kwiat, musi być wiosna,

a gdzie jest wiosna , wszystko wkrótce zakwitnie.” [Fredrich Ruckert]

9. maja 2022 r., uczniowie Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży, na spotkaniu w Szkole Podstawowej Nr 5 w Łomży, mieli okazję zaprezentować swoją Szkołę, przygotowując pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych mgr inż. Eweliny Karpińskiej-Siwek, mgr inż. Anny Tomaszewskiej oraz mgr inż. Elżbiety Jaroty dwa stanowiska: carvingowe oraz informacyjne o Życiu Szkoły.

Tym razem swoją wiedzą i umiejętnościami podzieliła się młodzież z kierunku: technik żywienia i usług gastronomicznych. W tajniki sztuki rzeźbienia owoców i warzyw – carvingu, wprowadziła zebranych Elżbieta Jarota. Natomiast młodzież przedstawiła „wyczarowane” przez siebie dzieła : kolorowe bukiety kwiatowe [tulipany z papryki; różyczki z rzodkiewek, marchewki i cebuli] ; kurczaki z pomarańczy – symbol życia oraz łabędzie z jabłek , będące zwiastunami wiosny. Barwne elementy wykonane metodą carvingu dostarczyły przyjemnych wrażeń estetycznych oraz wprowadziły uczestników spotkania w wiosenny nastrój .

Ewelina Karpińska-Siwek zapoznała słuchaczy z wszystkimi kierunkami kształcenia oraz ważniejszymi osiągnięciami Szkoły . Przedstawiono film: „Spacerem po szkole” i wykład: „Echa z życia szkoły”. Pakiet informacji o Szkole przekazany młodzieży SP nr 5 daje możliwość wyboru rozwijania określonych zainteresowań i pasji na poziomie szkoły średniej.