Zespół Szkół Weterynaryjnych
i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży

Obejrzeliśmy film pt. „Czarna Dama” w Hali Kultury

W poniedziałek, 18 października, uczniowie klas I C i I F wraz z opiekunkami p. J. Podsiadło i p. E. Zabielską, obejrzeli film w stylistyce kina noir, pt. „Czarna Dama”, według scenariusza Krzysztofa Szubzdy, w reżyserii Krzysztofa Szubzdy i Łukasza Seweryńskiego. To kryminalna opowieść inspirowana historią przedwojennego Podlasia, a w szczególności, Białegostoku oraz autentycznymi postaciami, np. właścicielem hotelu Metropol - doktorem Ginzburgiem czy prezesem i sponsorem klubu Jagiellonia - Kawelinem. Tytułowa Czarna Dama to tajemnicza kobieta, próbująca zerwać z niechlubną przeszłością, której losy splatają się z białostockim półświatkiem. Za sprawą kilku zbiegów okoliczności, stereotypowych domysłów i pomówień żyjących w prowincjonalnym mieście Polaków, Rusinów, Żydów, wyznających różne religie, wiernych swoim tradycjom i obyczajom, dochodzi do ukarania śmiercią pięknej, niewinnej dziewczyny.

Film podobał się młodzieży, zaskakiwał czarno – białą konwencją, oryginalną muzyką budującą nastrój tajemniczości fabuły, podejrzanych interesów, morderstw z wizją hodowli jedwabników w tle.

Kryminał to gatunek często wybierany zarówno przez czytelników, jak i amatorów filmów czy seriali. Miejmy nadzieję, że po sukcesie obrazu „Czarna Dama” jego twórcy zaskoczą widzów kolejną ciekawą produkcją.