Zespół Szkół Weterynaryjnych
i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży

Historia bardzo pozytywna

„Gdy uczeń osiąga coś dzięki nauczycielowi,

nauczyciel również czegoś się uczy.”

Paulo Coelho

Historia bardzo pozytywna

Historia dotyczy dwóch uczniów klasy IV i, technikum architektury krajobrazu.

Ale od początku…

15 lat temu, uczniowie pierwszego rocznika technikum architektury krajobrazu, rozpoczęli zagospodarowywanie szkolnego ogrodu. Jednym z elementów ogrodu była rabata bylinowa.

Upływ czasu spowodował, że rabata w szkolnym ogrodzie wymagała już „odmłodzenia”.

Podczas rozmów na ten temat z uczniami, dwóch z nich,

Damian Sobolewski - trzykrotny mistrz architektury krajobrazu w konkursie “Uczniowie Mistrza Bojanusa”, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, radny Młodzieżowej Rady Miasta, członek Zespołu Pieśni i Tańca „WETA”

oraz Tomasz Bączek dwukrotnie nominowany do statuetki mistrza architektury krajobrazu w konkursie “Uczniowie Mistrza Bojanusa”, prowadzący wszystkie najważniejsze uroczystości szkolne, podjęli się tego wyzwania.

Na uwagę zasługuje fakt, że wszystkie prace w ogrodzie chłopcy wykonywali po zajęciach lekcyjnych. Robili to z wielkim zaangażowaniem, radością, entuzjazmem i pasją, mimo jesiennej aury. Koncepcja i wykonanie jest ich autorstwa. Zrobili to zgodnie z projektem i sztuką ogrodniczą.

Bardzo byłam ciekawa efektu pracy ale mimo tego, że czasami miałam ochotę na wtrącenie swoich uwag ( nauczyciele tak mają J ) udało mi się dotrwać do końca.

Tomek i Damian wiedzieli o tym i od czasu do czasu zapraszali mnie na konsultacje oraz, przy okazji, ocenę kolejnych etapów pracy i zawsze otrzymywali szóstkę (chcę zaznaczyć, że były to szóstki „wirtualne”, ponieważ z IV klasą w tym roku szkolnym już nie miałam zajęć).

Teraz z niecierpliwością czekamy na wiosnę, kiedy pojawią się pierwsze efekty pracy.

Krótka prezentacja wykonana przez autorów projektu i twórców rabaty, chociaż trochę przybliży ogrom pracy, jaką wykonali.

Bardzo dziękuję za Wasze zaangażowanie - Ewa Czerska.