Zespół Szkół Weterynaryjnych
i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży

Siedem kontynentów w jeden dzień - Uczestnicy projektu "Młody technik - młodym przedsiębiorcą" na Międzynarodowych Targach Turystycznych w Nadarzynie

Wyprawa okazała się PODRÓŻĄ MARZEŃ dla uczestników projektu „Młody technik – młodym przedsiębiorcą” realizowanego w ZSW i O Nr7 w Łomży.

Uczestnikami wycieczki byli uczniowie kształcący się na kierunkach: TECHNIK AGROBIZNESU- 9 uczestników i TECHNIK WETERYNARII - 15 uczestników.

Wszyscy uczestnicy stwierdzili, iż wycieczka była:

MOTYWACJĄ do zdobywania najwyższych ocen oraz wiedzy i umiejętności z przedmiotów zawodowych z zakresu AGROBIZNESU I WETERYNARII.

PODPOWIEDZIĄ wyboru dalszej drogi kształcenia się i zdobywania dodatkowych kwalifikacji
i kompetencji – być przedsiębiorcą , czy pracownikiem?.

INSPIRACJĄ do podjęcia zawodowych wyborów po ukończeniu szkoły- własna działalność gospodarcza MOJA FIRMA – MOJA PRZYSZŁOŚĆ!

W tegorocznej III edycji WORLD TRAVEL SHOW wzięło udział 800 wystawców, w tym 300 z zagranicy. Rozmieszczeni byli w trzech ogromnych salonach : TURYSTYKI KRAJOWEJ i ZAGRANICZNEJ, CAMPER CARAWAN ORAZ WARSZAWSKIM SALONIE JACHTOWYM.

Młodzież WETY skupiła się na zwiedzaniu Salonu Turystyki Krajowej i Zagranicznej, gdzie odbywała się prezentacja destynacji turystycznych z 7 kontynentów, atrakcji kulinarnych, pokazów strojów narodowych, tańców narodowych i sztuk walki. Wśród wystawców reprezentujących 80 krajów i regionów z całego świata były ambasady, przedstawicielstwa miast i regionów, biura podróży, przewoźnicy, hotele, centra rozrywki i wypoczynku oraz stowarzyszenia turystyczne.

W tym roku wyjątkowo bogato reprezentowana była Afryka. W strefie afrykańskiej swoje stoiska przygotowały RPA, Ghana, Sudan, Seszele, Kenia , Madagaskar, Zanzibar, Tanzania
i Rwanda.. USA (kraj partnerski) w pawilonie narodowym promowały swoje słynne parki narodowe Las Vegas, Disney World na Florydzie, atrakcje stanów Michigan i Teksas. Nas najbardziej zainteresowało stoisko Gruzji, Kazachstanu i Sri Lanki, które w przyszłości zamierzamy odwiedzić.

W strefie turystyki leczniczej, której partnerem była Polska Grupa Uzdrowisk , swoją bogatą ofertę zaprezentowały uzdrowiska i sanatoria. Do agroturystycznych atrakcji przyciągały stoiska gmin i miast z całej Polski. Regionalne warsztaty kulinarne połączone z degustacjami zachęcały wszystkich zwiedzających do smakowania potraw i napojów.

Zapalonych amatorów fotografii skupiały wokół siebie stoiska sprzętu fotograficznego NIKONA i OLYMPUSA, gdzie na wybranym tle można było wykonać sobie zdjęcie aparatem tej firmy. Nie zabrakło też nowinek motoryzacyjnych z dziedziny samochodów terenowych z funkcją spania tj. namiotem na dachu pojazdu.

Kolejną atrakcją targów były spotkania ze znanymi podróżnikami – m.in. z p. Wojciechem Cejrowskim. Mieliśmy okazję wysłuchać prelekcji, kupić książkę, a na koniec zrobić zdjęcie indywidualne i grupowe ze znanym podróżnikiem.

W podniebną podróż zabrała nas także stewardessa PLL LOT, przedstawiając ofertę swojej firmy.

Po zakończeniu zwiedzania udaliśmy się na bardzo smaczny obiad do restauracji „U Ochmanów”, a następnie w drogę powrotną do Łomży. Podróży towarzyszył młodzieńczy uśmiech, radosny śpiew oraz wzajemne dzielenie się wrażeniami i emocjami z mile spędzonego dnia na wycieczce.

Sprawozdanie doradcy zawodowego - kierownika wycieczki mgr inż. J.B. Przybyłowskiej

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego