Zespół Szkół Weterynaryjnych
i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży

II Bieg Niepodległości o Puchar Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

Prawie pół tysiąca uczniów z województwa podlaskiego i dziesiątki funkcjonariuszy służb mundurowych wzięło udział w II Biegu Niepodległości o Puchar Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego.

Zawody odbyły się w piątek, 10.11. 2017 r. w Suwałkach.

,,II Bieg Niepodległości” rozpoczął się o godzinie 14:00 w rejonie zalewu Arkadia w Suwałkach. Uczestniczyli w nim reprezentanci służb mundurowych oraz młodzież podlaskich szkół ponadgimnazjalnych. Dziewczęta rywalizowały na dystansie 1250 metrów, a mężczyźni i służby mundurowe na dystansie około 2500 m z przeszkodami takimi, jak: palisady, bele słomy, tor do czołgania, przeszkoda ze sznurków, tzw. pająk, opony.

W imprezie biegowej wzięli udział także reprezentanci z Łomży. 3 miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zdobył - Łukasz Ziemczyk. Zaś w kategorii dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych Kamila Dąbrowska była 10, a Anna Skrodzka zajęła 15 miejsce. Zawodnicy są uczniami Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży, a ich trenerem jest nauczyciel wychowania fizycznego pan Paweł Grygo.

W kategorii mundurowych wystartowało 135 przedstawicieli Policji, Straży Pożarnej, Wojska, Leśników, Służby Więziennej oraz Krajowej Administracji Skarbowej. Na 50 pozycji ukończył rywalizację st. sierż. Krzysztof Surawski – dzielnicowy z łomżyńskiej Komendy Miejskiej Policji.

Najlepszych, w poszczególnych kategoriach, nagrodził Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji pan Jarosław Zieliński wspólnie z Komendantem Wojewódzkim Policji w Białymstoku nadinspektorem Danielem Kołnierowiczem. Zwycięzcy otrzymali puchary, medale, a także dyplomy oraz pamiątkowe medale.