Zespół Szkół Weterynaryjnych
i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży

Życie wędrówką do Itaki jest...

„Życie wędrówką do Itaki jest.”

Spotkania absolwentów – tradycja stara jak … szkoła. Magnesem, który przyciąga rozproszonych po całym świecie uczniów, jest nadzieja na wskrzeszenie na jeden dzień ich młodości, dlatego wracają do swojej Itaki. W starych murach Wety czas na chwilę cofnął się gwałtownie. W sobotę 26 września 2015 roku przybyli na zjazd Absolwenci mogli powrócić do tego magicznego miejsca, jakim są mury łomżyńskiej „Wety”. W tę niecodzienną podróż w czasie zabrała ich młodzież ZSW i O Nr 7 w Łomży.

Zgodnie z hasłem Jubileuszu 65 – lecia Szkoły „Z przeszłości przyszłość” część artystyczną poprowadzili p. Piotr Mieczkowski – absolwent „Wety” i uczennica klasy IId – Gabriela Kurpiewska. Atmosferę minionych lat przywołali Kinga Sokół z klasy IVd, która wykonała utwory „Powróćmy jak za dawnych lat…” i „Czas nas uczy pogody”, Anna Koleszuk z klasy IIf, śpiewając piosenkę Edyty Geppert pt. „Kocham cię życie” oraz Albert Wilkowski z klasy IIe w lirycznym dziele Jonasza Kofty „Pamiętajcie o ogrodach”. Brawurowe wykonanie „Prywatek” Wojciecha Gąsowskiego porwało do tańca przybyłych gości.

Dzięki występom absolwentów – p. Waldemara Samordaka z córką Magdaleną,p. Jerzego Sęka, p. Michała Sawickiego oraz gości – p. Magdy Sinoff z zespołem wszyscy przyjaciele „Wety” odzyskali radość z utraconego czasu i, jak u Prousta, „w smaku magdalenki moczonej w lipowym kwiecie …”, mogli odnaleźć w mroku czasu zapomniane twarze, dawne przyjaźnie, zdarzenia…

Marcel Proust pisał, że przeszłość jest zamknięta w miejscach i przedmiotach, a gdy znajdziemy się tam, gdy je odnajdziemy – oswobodzone wspomnienia zwyciężają czas i wracają, aby żyć z nami. Mamy nadzieję, że zdołaliśmy w czasie tej nostalgicznej podróży przywołać przeszłość, którą każdy z Was, Drodzy Absolwenci, nosi w sobie.

p. Aneta Trzeciak – Kowalczyk i p. Wioletta Chludzińska

Komisja Artystyczna

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć