Zespół Szkół Weterynaryjnych
i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży

III miejsce kółka teatralnego z „Wety” w konkursie małych sztuk teatralnych

„Świat za niebieską szybą” to tytuł przedstawienia, które zaprezentowali uczniowie z kółka teatralnego działającego w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży w konkursie organizowanym z okazji Światowych Dni Autyzmu 5 kwietnia 2018 r. w Teatrze Lalki i Aktora.

Ośmioro uczniów z klasy III e – Kinga Tarnowska, Dominika Bieńkowska, Eliza Niemiec, Natalia Zambrowska oraz Piotr i Paweł Dziubińscy, Mateusz Borawski, Paweł Pycia wcielili się w role rodziców dzieci ze spektrum autyzmu lub osób z tym zaburzeniem. Jak podkreślają uczniowie, trudne zadanie postawiły przed nimi opiekunki kółka w „Wecie” pani Magdalena Budziszewska i pani Ewa Zabielska. Godziny prób i dyskusji nad zachowaniami osób z zaburzeniami w relacjach społecznych oraz reakcjami ludzi neurotypowych zaowocowały sukcesem w czasie konkursowych zmagań.

W jury konkursu zasiedli: wiceprezes Fundacji dr Otis w Łomży – pan Robert Zwierzyński, dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Łomży pan Jarosław Antoniuk oraz aktorki z teatru łomżyńskiego – pani Marzanna Gawrych i pani Eliza Mieleszkiewicz. W czasie ogłaszania werdyktu jury wyróżniło za grę aktorską Kingę Tarnowską i Mateusza Borawskiego