Zespół Szkół Weterynaryjnych
i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży

Dzień Florysty w „Wecie”

Florystyka to ciężka praca i ciągłe wyzwania. Do wykonywania tego zawodu niezbędne są cechy takie, jak wyobraźnia, poczucie estetyki oraz dusza artysty. Florysta tworzy dekoracje roślinne, od niewielkich kompozycji do rozwiązań przestrzennych, podnoszących estetykę otoczenia. Zajmuje się wizualną oprawą uroczystości i imprez oraz kompleksową dekoracją wnętrz, stosując rośliny ozdobne cięte i doniczkowe. To dzięki florystom każda obchodzona przez nas okazja może być wzmocniona pięknym kwiatowym akcentem. A kwiaty są wspaniałym nośnikiem emocji i mogą czasami zastąpić tysiąc słów!

Od 2010 roku obchodzone jest święto – Dzień Florysty – które ogłosiła ogólnopolska społeczność florystów skupiona na portalu forumkwiatowe.pl.

27 kwietnia 2018 r. młodzi floryści w „Wecie” z nauczycielką przedmiotów zawodowych – panią Ewą Czerską wręczyli czerwone, wiosenne tulipany Dyrekcji, kadrze pedagogicznej, pracownikom administracji oraz kolegom. Akcja ta wywołała uśmiech na twarzach społeczności „wetowskiej” i była miłym akcentem przed rozpoczynającym się weekendem majowym.