Zespół Szkół Weterynaryjnych
i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

2. września 2019 roku o godzinie 10.00 rozbrzmiał pierwszy dzwonek inaugurujący rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Po odśpiewaniu hymnu głos zabrała Pani Dyrektor ZSWiO Nr7 w Łomży - Bogumiła Olbryś, która przywitała znamienitych gości - Poseł na Sejm RP, Panią Bernadetę Krynicką, Wicemarszałka Województwa Podlaskiego - Pana Marka Olbrysia, Wiceprezydenta Łomży - Pana Andrzeja Stypułkowskiego, Dyrektora WORD- u, Pana Mirosława Oliferuka, Radę Pedagogiczną, rodziców i uczniów.

Pani Dyrektor w swoim wystąpieniu zaznaczyła, że, bez wątpienia, wrzesień kojarzy się wszystkim z zakończeniem wakacji, rozpoczęciem nowego roku szkolnego, cudownym babim latem. Nie zawsze jednak tak było. Nie możemy zapomnieć, o tym, co wydarzyło się 1. września 1939 roku, kiedy to o świcie wojska niemieckie zaatakowały obszar państwa polskiego na lądzie, morzu i w powietrzu. Rozpoczęła się II wojna światowa, która pochłonęła miliony istnień ludzkich, dlatego my dziś jesteśmy zobowiązani oddać hołd bohaterom, dzięki którym żyjemy w wolnym i niepodległym kraju.

Następnie wszyscy mogli wysłuchać montażu słowno-muzycznego, który został poświęcony 80. rocznicy wybuch II wojny światowej. Joanna Darmetko deklamowała wiersz K.K. Baczyńskiego "Elegia o chłopcu polskim", Laura Kobryńska brawurowo wykonała utwory "Orzeł biały" i "Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos", zaś w roli konferansjera wystąpił Tomasz Bączek. Swój autorski tekst pt. "Początek i koniec" odczytała Eliza Nierwińska. Nad oprawą uroczystości czuwały polonistki - Wioletta Chludzińska i Aneta Trzeciak-Kowalczyk.

Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami klas, zaś zaproszeni goście wraz z delegacją uczniów uczestniczyli w uroczystym otwarciu "Centrum bezpieczeństwa ruchu drogowego", które, jak zaznaczyła Pani Dyrektor, będzie służyło rozwojowi naszej młodzieży.

W dniu rozpoczynającym rok szkolny 2019/2020 życzymy Wszystkim Uczniom, żeby zgłębianie tajników wiedzy przynosiło Wam samą radość, a szkoła była wspaniałym miejscem do odkrywania świata i rozwijania własnych talentów. Niech czas spędzony w ZSWiO Nr7 w Łomży zaowocuje zdobywaniem mądrości, dobrymi ocenami, ciekawymi zajęciami w życzliwej atmosferze oraz wspaniałymi i trwałymi przyjaźniami.