Zespół Szkół Weterynaryjnych
i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży

Światowy Dzień Zwierząt w Galerii "Veneda"

Dnia 29.09.2019 łomżyńska galeria "Veneda" z okazji Międzynarodowego Dnia Zwierząt otworzyła swoje drzwi dla czworonogów. Nie mogło tam zabraknąć oczywiście "WETY", którą reprezentowali: Jakub Borowski i Klaudia Radomska w roli lekarzy weterynarii, ratujących pluszaki w potrzebie, Cyprian Milewskii, Magdalena Tarnowska jako specjaliści z zakresu reanimacji psa. Stanowisko małego weterynarza dzielnie wspierały także: Aleksandra Żywica, Oliwia Ptasińska, Julia Ofman, Katarzyna Mażejko, Weronika Borys, Daria Borkowska, Adelina Bodenau, które zrobiły furorę, przygotowując zwierzątka z baloników oraz gryzaki dla "bezdomniaków". Dziewczęta troskliwie opiekowały się też pieskami, które postanowiliśmy zabrać ze sobą do "Venedy".

Niedzielne popołudnie było też okazją, aby zaprezentować działania "Stowarzyszenia Wszystkie Zwierzeta Duże i Małe". Przybliżono temat walki z bezdomnością zwierząt poprzez zabiegi kastracji i sterylizacji, podkreślono znaczenie szczepień ochronnych czworonogów.

Jedną z atrakcji była także możliwość wykonania pamiątkowej fotografii z pupilem- psem Agatem rasy landseer, który przybył wraz z opiekunką panią Elwirą Jakubiak - wiceprezes Stowarzyszenia.

Trzecia już edycja Światowego Dnia Zwierząt na stałe wpisała się w harmonogram imprez, na których chcielibyśmy gościć. W tym roku organizatorzy wydarzenia sprawili nam wspaniały prezent, przekazując czek na kwotę 500 zł na pomoc bezdomnym zwierzętom.