Zespół Szkół Weterynaryjnych
i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży

KONKURS BOŻONARODZENIOWY 2018 ROZSTRZYGNIĘTY

Choinka to żaden kłopot, tylko fajna zabawa przy ubieraniu.

Rosamunde Pilcher

IV edycja konkursu na najpiękniejszą ozdobę choinkową jadalną, bądź wykonaną z jadalnych produktów spożywczych już za nami.

Pani mgr inż. Jolanta Bożena Przybyłowska, nauczyciel przedmiotów zawodowych pomysłodawca i organizator KONKURSU „ Idą, idą.. magiczne Święta Bożego Narodzenia 2018 i stroi się choinka” pod tegorocznym hasłem „ BIAŁO-CZERWONE OZDOBY NA 100- LECIE NIEPODLEGŁEJ POLSKI”, poprowadziła finał 14 grudnia 2018 r. w szkolnej Pracowni Gastronomicznej, zaś podsumowanie konkursu i wręczenie nagród uczestnikom miało miejsce podczas tegorocznych JASEŁEK 20 grudnia 2018 r. Naszą uroczystość zaszczyciła swoją obecnością pani mgr inż. Katarzyna Sobocińska przedstawicielka Nadleśnictwa Łomża, które jest współorganizatorem konkursu.

I miejsce ( 97 punktów)

zajęły uczennice z kl. IV a/b - Magdalena Zakrzewska i Karolina Popkowska. Opiekunem zespołu była mgr inż. Jolanta B. Przybyłowska

II miejsce ex aequo ( 95 punktów)

wywalczyły uczennice kl. III d - Paulina Kozioł i Wiktoria Binaszek. . Opiekunem zespołu była mgr inż. Jolanta Bożena Przybyłowska i uczennica kl. I c, Martyna Mieszkowska, której opiekunem była mgr inż. Marta Jackowska.

III miejsce ( 88 punktów) przypadło w udziale uczennicom kl. I c - Justynie Mieczkowskiej i Katarzynie Grajko. Opiekunem zespołu była mgr inż. Marta Jackowska.

IV miejsce ( 87 punktów) uzyskała kl. I c , którą reprezentowały Klaudia Żelechowska i Paulina Polakowska . Opiekunem zespołu była mgr inż. Marta Jackowska.

V miejsce ( 80 punktów) zajęły uczennice kl. I c - Diana Kiełczewska i Lidia Żochowska. Opiekunem zespołu była mgr inż. Marta Jackowska.

WYRÓŻNIENIA uzyskały Izabela Ptak i Aleksandra Rafałowska z kl. I b, które wykonały prace pod kierunkiem mgr inż. Mieczysława Mroczkowskiego oraz 10-letnia Julia Norowska, występująca poza konkursem pod opieką swojej mamy Joanny Norowskiej.

Nagroda szczególna GRAND PRIX KONKURSU przypadła w udziale uczniom kl. III i Jakubowi Borkowskiemu i Danielowi Goszkowskiemu oraz uczennicy Anecie Szabłowskiej z kl. IV a/b , którzy swoje ozdoby wykonali pod kierunkiem mgr Aliny Dąbrowskiej i mgr Joanny Włostowskiej.

Wszyscy zwycięzcy kształcą się na kierunku: technik żywienia i usług gastronomicznych. Gratulujemy uczestnikom zajęcia czołowych miejsc i życzymy dalszych sukcesów w tworzeniu małych arcydzieł.

Każdy, kto chciał pochwalić się swoim pomysłem na najpiękniejszą ozdobę oraz talentem kulinarnym i plastycznym, otrzymał nagrody ufundowane przez sklep „ Mrówka” , sieć sklepów „ Biedronka” oraz Mateusza Gładysza z Rodzicami i Radę Rodziców przy ZSW i O Nr7 . Smaczne i kolorowe ozdoby pięknie prezentowały się na okazałych drzewkach choinkowych w doniczkach, które sponsorowało Nadleśnictwo Łomża- współorganizator konkursu. Zgodnie z tegoroczną nową formułą konkursu część prac stanowiły domki z piernika zdobione białym i czerwonym lukrem.

9 zespołów pod kierunkiem nauczycieli - opiekunów wykonało fantazyjne i unikatowe ozdoby na choinki bożonarodzeniowe. Na dwóch drzewkach podarowanych łomżyńskiej "WECIE" przez Nadleśnictwo Łomża zawisły między innymi: choinki o różnych zdobieniach z białej i gorzkiej czekolady, piernikowe: bałwanki, choinki, komety, ludziki, aniołki, gwiazdki, serduszka. Ozdoby były „pilnowane” przez zaprzyjaźnione krasnale „ WETUSIA „ i „ KUCHTUSIA”, bo amatorów degustacji było wielu.

Podsumowując konkurs, Dyrektor ZSW i O Nr 7 w Łomży pani mgr Bogumiła Olbryś, złożyła życzenia bożonarodzeniowe zebranym. Życzyła, aby Święta Bożego Na­rodze­nia i Nowy Rok 2019 przy­niosły ra­dość ser­ca, nadzieję na dob­ry czas, piękno świata i życzli­wość bliźnich.

Opracowała : mgr inż. Jolanta B. Przybyłowska