Zespół Szkół Weterynaryjnych
i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży

Green Area Show

Green Area Show to pierwsze w Polsce wydarzenie w branży ogrodniczej dedykowane profesjonalistom nastawione na dynamiczne pokazy maszyn i urządzeń na powierzchniach demonstracyjnych.

Na tego typu targach, oczywiście, nie mogło zabraknąć uczniów kształcących się na kierunku technik architektur krajobrazy. Uczniowie klasy I ip i II i wraz z nauczycielkami zawodu panią Ewą Czerską i panią Dorotą Karczewską mieli okazję uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Niewątpliwą atrakcją była sama obecność na Torze Służewiec, który w tym roku obchodzi 80-tą rocznicę powstania. Tego dnia Tor Służewiec w Warszawie zamienił się w przestrzeń do dynamicznej prezentacji maszyn z branży zieleni miejskiej.

Tam też mieliśmy okazję nie tylko wysłuchać informacji o parametrach maszyn i urządzeń, ale przede wszystkim widzieliśmy, jak się sprawują w użyciu, a niektórzy z nas nawet przetestowali je samodzielnie. Poznaliśmy praktyczne zalety takich marek jak: AL- KO HONDA, HUSQVARNA, JOHN DEERE i wielu innych. Na terenie, przed głównym wejściem do hali, przez cały dzień odbywały się pokazy Federacji Arborystów Polskich. Specjaliści prezentowali, jak wygląda ich praca „na drzewach” oraz udzielali porad dendrologicznych i prawnych. Arboryści godzą potrzeby ludzi i drzew. Starają się robić tak, by minimalizować skutki tego sąsiedztwa. Tak, by współdzielenie przestrzeni przez ludzi i drzewa stwarzało jak najmniej kolizji i by obie strony musiały jak najmniej ustępować. Można więc powiedzieć, że arborysta pełni rolę negocjatora, będąc głosem strony, która w ludzkim języku przemówić nie potrafi. Arborysci pracują w koronach drzew przy użyciu technik dostępu linowego.

Dwoje uczestników naszej wycieczki spróbowało dostać się na kilkunastometrowe drzewo wykorzystując tę technikę. Była to niewątpliwie super przygoda. A może początek innego spojrzenia na otaczające nas drzewa?