Zespół Szkół Weterynaryjnych
i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży

DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI W "WECIE"

Młodzież z Małego Płocka, Turośli, Rutek, Miastkowa, Nowogrodu, Zambrowa i z Łomży tłumnie przybyła do Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży, by zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną szkoły.

24 kwietnia 2019 roku społeczność „Wety” zaprosiła młodszych kolegów w mury niemal 70 - letniej placówki. Podczas „Dnia Otwartych Drzwi” zaprezentowane zostały wszystkie kierunki kształcenia: technik weterynarii, technik technologii żywności, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik architektury krajobrazu, technik przetwórstwa mleczarskiego, technik agrobiznesu, technik turystyki wiejskie oraz Branżowa Szkoła I Stopnia o profilu wędliniarz i ogrodnik. W przyszłym roku szkolnym - 2019/2020, jak zauważa Pani Dyrektor Bogumiła Olbryś, "nowością" w ZSW i ONr7 w Łomży będzie liceum ogólnokształcące o profilu dziennikarskim i o profilu fitness i dietetyka.

Witając gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych, Pani Dyrektor zaznaczyła, że Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży to nowoczesna placówka edukacyjna, posiadająca doskonałą bazę dydaktyczną, w której zajęcia odbywają się w nowoczesnych, dobrze wyposażonych pracowniach, a uczniowie mogą spełniać tu swoje marzenia i rozwijać pasje. Szkoła realizuje projekty unijne i oferuje młodzieży wiele ciekawych zajęć pozalekcyjnych: grooming (pielęgnacja małych zwierząt), działalność społeczną w Stowarzyszeniu „Wszystkie Zwierzęta Duże i Małe”, zajęcia gastronomiczne czy florystyczne. Wszyscy chętni mogą się także realizować w szkolnym kole PCK oraz Caritas, uczęszczać na spotkania koła teatralnego, rozwijać się artystycznie, czy też sportowo i tanecznie.

W czasie trwania „Dnia Otwartych Drzwi" goście mogli podziwiać występ Zespołu Pieśni i Tańca "WETA", czy pokaz musztry kelnerskiej, nie zabrakło także chemicznych eksperymentów. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z carvingu, degustacja potraw przyrządzonych przez uczniów, a także pokaz reanimacji psa.

Dziękujemy PARTNEROM-SPONSOROM za wspieranie naszych działań.

Za sprawą hojności niżej wymienionych firm Dzień Otwartych Drzwi 2019 był udany.

- " JBB Bałdyga " Zakład Przetwórstwa Mięsnego w Łysych - Właściciele Józef i Daniel Bałdyga - sponsor wędlin,

- " TMT" Spółka z o.o. sponsorowała produkty nabiałowe,

- " Witamina" Hurtownia Owoców i Warzyw sponsorowała owoce i warzywa do carvingu,

- Hurtownia " Negresco" sponsorowała mrożonki,

- " EDPOL" producent dodatków do żywności - sponsor próbek swoich produktów,

- Piekarnia " Okruszek" sponsorowała pieczywo.